CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Letecké zájezdy pro seniory / KYPR
letecky

KYPR

nejen pro seniory

foto_000324.jpg

Letecké zájezdy podporované Kyperskou organizací cestovního ruchu. Ceny zájezdů jsou stejné pro všechny věkové kategorie.

KYPR
Kypr má jedno z nejzdravějších klimat v Evropě. Je tu přibližně 300 slunných dnů v roce. Počasí je na Kypru stálé, teploty se pohybují v průměru okolo 22ºC a voda v moři (kromě nejchladnějších měsíců prosinec, leden a únor) je teplá. Sezóna na Kypru začíná v květnu, kdy teploty šplhají až k 30ºC a končí v říjnu.
Kypr se nachází ve východní části Středozemního moře a jedná se o třetí největší ostrov Středomoří po Sicílii a Sardinii. Nachází se 113 km jižně od Turecka a přibližně 120 km západně od syrského pobřeží. Geograficky náleží k Asii, kulturně však k Evropě. Území kyprského ostrova tvoří dva velké horské masivy - pohoří Troodos a pohoří Kyrenia. Západní část ostrova tvoří poloostrov Akamas, severovýchodní část tvoří poloostrov Karpas. Nejjižnějším cípem ostrova je poloostrov Akrotiri.
Severní část ostrova (36,2% celkové rozlohy) je od roku 1974 okupována Tureckem, ostrov je tak rozdělen tzv. "Zelenou Linií". Severní část můžete navštívit sami nebo v rámci fakultativního výletu.
Již od starověku byl Kypr pro svoji strategicky významnou polohu předmětem zájmu okolních říší a později i novodobých světových velmocí. Na ostrově se vyskytuje 1 800 druhů rostlin, z toho 128 druhů roste pouze na Kypru. Ostrov je domovem 20 000 druhů orchidejí, přičemž nejrozšířenější oblastí jejich výskytu je pohoří Troodos. Kypr je rájem pro sportovce. Je tu vše, na co si vzpomenete. Golf, jachting, jezdectví, lyžování, tenis, turistika, cyklistika, horolezectví a samozřejmě vodní sporty, pro které je Středozemní moře jako stvořené. Kdo by nechtěl být tolik aktivní, může využít celou řadu výletů do aquaparků, hor, safari, projížďku lodí nebo se vydat po stopách historie.
Kypřané jsou opravdoví milovníci hudby. Hrají na spoustu nástrojů, tančí a rádi zpívají. Proto se nebudete nudit ani večer a jejich veselý noční život vám zpříjemní konec dne.

CROWN RESORT HENIPA***  Larnaka
POLOHA:
hotel se nachází v jedné z nejkrásnějších částí Larnaky - Dhekelia Road a je vzdálen cca 150 m od pláže, 6 km od centra Larnaky a 9 km od mezinárodního letiště. V blízkosti hotelu restaurace, taverny, obchody i bary.
UBYTOVÁNÍ: všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, balkonem, klimatizací/vytápěním, telefonem, TV a rádiem.
VYBAVENÍ: hotel leží v krásné palmové zahradě a nabízí pohodlné lobby, koktejlový bar, restauraci, bar u bazénu, venkovní bazén, dětské brouzdaliště, fitness centrum, tenisový kurt, stolní tenis, dětské hřiště.


HOTEL ADAMS BEACH*****  Agia Napa
POLOHA: krásný zrekonstruovaný pětihvězdičkový hotel se nachází u jedné z nejhezčích pláží na Kypru - Nissi Beach. Centrum letoviska Agia Napa, se svými bary, restauracemi a obchody je pár minut chůze od hotelu. Hotel je vhodný k relaxaci a pro rodiny s dětmi, pro které jsou zde připraveny animační programy, dětské hřiště, bazény a tobogany.
UBYTOVÁNÍ: pokoje mají vlastní sociální zařízení, vysoušeč vlasů, trezor a minibar (za poplatek), připojení k internetu za poplatek, klimatizaci, TV, telefon a balkon.
VYBAVENÍ: vstupní hala s recepcí, wifi připojení v lobby zdarma, restaurace a bary, lagunový bazén s jacuzzi, dětský bazén, slunečníky a lehátka u bazénu. Dále se zde nachází kadeřnický salon a salon krásy a obchody se suvenýry.
 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (orientační ceny) - lze zakoupit na místě v EUR:
Celodenní výlet v ceně zájezdu se liší dle výběru destinace.
- Kerynia-Bellapais 70,- EUR/osoba
- Kourion/Paphos 50,- EUR/osoba
- Nikosie 35,- EUR/osoba
- klášter Kykkos-Kakopetria 40,- EUR/osoba
 

Číslo zájezdu Termíny Crown Resort Henipa Hotel Amorgos Boutique Hotel Adams Beach Flamingo Beach hotel
5700 08.10.- 15.10.2018 16.490.- --- --- objednat
5701 15.10.- 22.10.2018 16.290,- --- --- ---- objednat
5702 22.10.- 29.10.2018 15.990,- --- 20.990,- objednat

CENA ZAHRNUJE: zpáteční letenku Praha-Larnaka-Praha (včetně všech poplatků), transfer letiště-hotel-letiště, 7x ubytování dle výběru, 7x polopenzi, 1x celodenní výlet autobusem, služby česky/slovensky hovořícího delegáta, zákonné pojištění CK pro případ úpadku.
CENA NEZAHRNUJE: fakultativní výlety a služby, pojištění léčebných výloh a storna – 490,- Kč/osoba.

Zájezdy jsou pořádány ve spolupráci s partnerskou CK QualityTours.

 

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI