CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Pobyty u moře s výlety / PŘÍRODNÍ KRÁSY A KULTURA MALLORCY
autobusem

PŘÍRODNÍ KRÁSY A KULTURA MALLORCY

foto_000340.jpg

České cestovní kanceláře nemají často Mallorcu v nabídce jako cíl poznávacích zájezdů a přitom tento ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramunata dosahující výšky přes 1 400 m.n.m., rozekladné pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně) tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den:
Odjezd v dopoledních hodinách.
2. den: Příjezd do BARCELONY (UNESCO), návštěva nejzajímavějších památek, noční trajekt na Mallorcu (4lůžkové kabiny).
3. den: Výlet do jihozápadní části ostrova. Přejezd přes jižní část pohoří SERRA DE TRAMUNTANA do městečka VALLDEMOSSA – malebné městečko s kartuziánským klášterem, které se zalíbilo i F. Chopinovi a G. Sandové. ESTELLENCS – starobylá obec na strmých horských svazích s nádhernými výhledy. Přejezd přes vyhlídku MIRADOR DE RICARDO ROSA (výhledy na temně modré moře a příkrá skaliska) do původního rybářského přístavu PORT D’ANDRATX. Na závěr dne koupání na plážích jižní části ostrova.
4. den: Výlet do severní části Mallorcy k mysu CAP DE FORMENTOR - poloostrov s mohutnými skalnatými útesy. PORT DE POLLENCA - pěkný přístav, východisko výletních lodí. Kouzelné městečko ALCÚDIA připomínající ve svém středu barcelonskou gotickou čtvrť a s památkami na římskou část dějin. Koupání na některé ze zdejších pěkných pláží. 
5. den: Návštěva romantických městeček SOLLER a PORT DE SOLLER. Zájemci mohou mezi městečky projet historickou tramvají. V případě pěkného počasí možnost výletu lodí (platí se na místě) do romantické zátoky SA CALOBRA. Odtud procházka přes několik tunelů k ústí soutěsky  TORRENT DE PAREIS a dále do nitra druhé největší evropské erozní soutěsky nebo koupání na romantické pláži. Cestou návštěva kláštera LLUC - hlavní poutní místo na ostrově proslulé již ve středověku díky tmavé sošce Panny Marie (La Moreneta). Dále zastávka v městečku INCA - centrum kožedělného průmyslu.
6. den: Dopoledne podrobná prohlídka města PALMA DE MALLORCA – hlavní město ostrova s významnými památkami připomínající jeho pohnutou minulost. Monumentální gotická katedrála La Seu postavená na zbytcích mešity, palác de l’Almudaina (původně arabský Alcazar), kostel sv. Eulanie, klášter sv. Františka, Arabské lázně aj. Odpoledne koupání a odpočinek na pláži.
7. den: Výlet na východní část ostrova. Návštěva proslulých jeskyní CUEVAS DEL DRACH (Dračí jeskyně), ve kterých je jedna z největších podzemních vodních ploch na světě. Romantickou atmosféru divadla stalaktitů dokresluje krátký koncert klasické hudby se světelnými efekty. Zastávka ve městečku PORTOCRISTO. Cestou zpět návštěva města  MANACOR, které je proslavené manufakturou na výrobu perel Majorica.
8. den: Pobyt u moře.
9. den: Trajekt na pobřeží (cca 8 hodin). Odjezd do ČR.
10. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.


SLEVA FIRST MOMENT 400,- Kč/osoba při zakoupení zájezdu do 16.2.2016 a úhrada 50% zálohy.

 

Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat

CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem včetně výletů, trajekt na Mallorcu a zpět, 7x ubytování (6x v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x kabina na trajektu - 4lůžkové kabiny), 6x polopenzi, průvodce.
CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných výloh a storna 300,- Kč/osoba.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Mallorca
Mallorca - Soller
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI