CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Pobyty u moře s výlety / SICÍLIE, LIPARSKÉ OSTROVY
autobusem

SICÍLIE, LIPARSKÉ OSTROVY

foto_000339.jpg

Tento pobytový zájezd s výlety je organizován s ubytováním a polopenzí v hotelu Capo Skino*** na nádherném severním pobřeží Sicílie. Trajektem z Neapole připlujete rovnou na Sicílii a zkrátíte si tak dlouhé přejezdy. Kromě odpočinku u moře navštívíte nejvýznamnější památky z dob normanské vlády (Palermo, Monreale, Cefalú) i nejkrásnější přírodní zajímavosti Sicílie (např. stále činná Etna).

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: Dopoledne odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den: NEAPOL (UNESCO) - prohlídka centra města s několika hrady a výhledem na sopku Vesuv. V podvečer nalodění na trajekt Neapol - Palermo. Noční plavba na Sicílii (kajuty v ceně).
3. den: MONREALE - nádherná katedrála a klášter z doby normanské s bohatou mozaikovou výzdobou, velkolepé mozaiky uvnitř katedrály z 12. století. PALERMO - hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. Dojezd na ubytování. 
4. den: Pobyt u moře.
5. den: Výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, možnost výstupu na Velký kráter s krásnými výhledy, koupání v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky, na výběr je černá i bílá sopečná pláž (lodě se platí na místě).
6. den: Výjezd na ETNU k dolní stanici lanovky, nejvyšší činná sopka v Evropě. Zájemci mohou (při příznivých povětrnostních podmínkách) dále lanovkou a terénním vozem do výšky cca 3000 m.n.m. Nádherná "měsíční" krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery, obří lávová pole. TAORMINA - okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu.
7. den: Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní výlet SYRAKUSY (UNESCO) - město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy, barokní katedrála Santa Lucia.
8. den: TINDARIS - poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem, pěkná katedrála. CEFALÚ - půvabné historické městečko s normanským dómem, nad kterými se tyčí jako dominanta mohutná skála. Noční plavba do Neapole (kajuty v ceně).
9. den: ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj. Odjezd do ČR, noční přejezd.
10. den: Příjezd do Prahy v odpoledních/večerních hodinách.


SLEVA FIRST MOMENT 400,- Kč/osoba při zakoupení zájezdu do 16.2.2016 a úhrada 50% zálohy.


 

Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat

CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, průvodce, 7x nocleh - 5x v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) a 2x na trakejtu (kabiny), 5x polopenzi.
CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných výloh a storna 300,- Kč/osoba.
FAKULTATIVNĚ: výlet 7. den 350,- Kč/osoba.
SLEVA 55+: 400,- Kč/osoba pro osoby starší 55 let.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha, Plzeň.

Zájezdy jsou pořádány ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI