CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Pobyty u moře s výlety / FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA
autobusem

FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA

foto_000338.jpg

Kouzlo Riviéry objevili jako první Angličané již v 18. století. Od 20. století se zde smetánka zabydlela celoročně. Zůstaly zde po ní elegantní vily. Svou oslnivostí světla a silou barev zlákal tento kraj mnoho malířů, mezi jinými např. H. Matisse a P. Picassa. Teplé sluneční paprsky zvýrazňují barvy a vůně. Papriky, česnek a olivy proměňují síť plnou středomořských ryb v živý epitaf provensálské kuchyně - bujabézu. Nechte se zlákat i Vy a vydejte se za krásou Azurového pobřeží. Na tomto zájezdu se chvíle odpočinku u moře střídají s výlety na zajímavá místa Riviéry, z nichž většina skýtá také možnosti koupání.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: Odjezd z Prahy v poledních hodinách.
2. den: NICE - město s romantickou starou částí i palmovou Anglickou promenádou, vyhlídka Le Chateau na město a starý původně římský přístav, možnost koupání.
3. den: Volný den u moře.
4. den: ST. TROPEZ - jedna z hlavních turistických atrakcí Riviéry. Jeho krásu objevily významné osobnosti. P. Signac, H. Matisse a S. G. Colettová. Po R. Vadimovi a B. Bardot následovala vlna turistů, kteří přijízdějí do tohoto malebného místa. PORT GRIMAUD - unikátní lagunové městečko, které je protknuto vodními toky. Malebná vesnička GRIMAUD s ruinami středověkého hradu.
5. den: Volný den u moře.
6. den: Středisko květinářství ANTIBES - městečko ležící při patě skalnatého poloostrova CAP D´ANTIBES, který je symbolem luxusního života na Riviéře již od 20. let. Možnost prohlídky Picassova muzea. CANNES - místo konání světoznámých filmových festivalů. Procházka po přímořské palmové promenádě Croisette, staré čtvrti Le Suqeut s krásným výhledem na přístav a Festivalový palác.
7. den: Volný den u moře nebo fakultativně výlet: MARSEILLE - největší francouzský středomořský přístav s dlouhou historií již od dob římského osídlení. Překrásná vyhlídka na město a ostrovy od katedrály Notre Dame de la Garde. Možnost lodního výletu na CHATEAU D´IF a FRIOULLSKÉ OSTROVY (lodě se platí na místě).
8. den: Volný den u moře.
9. den: ÉZE - skalní hnízdo alpského předhůří s překrásnými výhledy na celé pobřeží. MONACO - MONTE CARLO - krásou zářící malé knížectví. Možnost návštěvy Oceánografického muzea, katedrály knížecí rodiny nebo Knížecího paláce a v Monte Carlu slavného Casina.
10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.


SLEVA FIRST MOMENT 400,- Kč/osoba při zakoupení zájezdu do 16.2.2016 a úhrada 50% zálohy.
 

 

Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat

CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, průvodce, 7x ubytování v mobilhomech s možností vaření (dvoulůžkové ložnice), 7x snídani a 6x večeři (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou).
CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných výloh a storna 300,- Kč/osoba.
FAKULTATIVNĚ: výlet 7. den 390,- Kč/osoba.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha, Pardubice, Hradec Králové, Příbram, Písek, České Budějovice.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Francouzská riviéra - Monaco
Francouzská riviéra - Monaco
Francouzská riviéra - Nice
Francouzská riviéra - St.Tropez
Francouzská riviéra - St.Tropez
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI