CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Poznávací zájezdy / MALÝ OKRUH POBALTÍM
autobusem

MALÝ OKRUH POBALTÍM

s možností výletu do Helsinek

foto_000119.jpg

Pro ty, kteří nemají mnoho času, je připraven podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně krás, i když jsou to země převážně rovinaté. Nejvíce jich můžete objevovat v jejich hlavních městech, která jsou všechna zapsána na seznamu UNESCO.

PROGRAM ZÁJEZDU:                     
1. den: Odjezd z Prahy. Přejezd přes Polsko do Litvy.
2. den: VILNIUS (UNESCO) - hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh.
3. den: Jedinečnou památkou v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery je vodní hrad TRAKAI, kdysi  sídlo  litevských  knížat.  Unikátní skanzen RUMŠIŠKÉS. KAUNAS - město s historickým jádrem na soutoku řek Nemunas a Neris se starým hradem a radnicí zvanou „Bílá labuť". Nocleh v Kaunasu.
4. den: Město ŠIAULIAI, kde navštívíme KRIŽIU KALNAS - Horu křížů - několik tisíc křížů symbolizuje utrpení Krista i prostých Litevců. Přejezd do Lotyšska. Barokní zámek RUNDALE. Nocleh v Tallinnu.
5. den (pouze u termínu 3.-10.7.): Fakultativní výlet HELSINKY - ráno trajekt do Helsinek (cca 2,5 hodiny), seznámení se s hlavními památkami a místy - Olympijský stadion, hala Finlandia, kostel ve skále Temppeliaukio, prezidentský palác, Senátní náměstí s katedrálou aj. Večer plavba zpět, návrat do hotelu v pozdních hodinách.
5. den (6. den): TALLINN (UNESCO) - město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize.
6. den (7. den): Hlavní město Lotyšska RIGA (UNESCO) se starým městem na východním břehu Daugavy. Zde se nacházejí historické, architektonické a kulturní památky od 14. stol. až po dnešek. Noční přejezd.
7. den (8. den): Přejezd přes Polsko. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.


SLEVA FIRST MOMENT 300,- Kč/osoba při zakoupení zájezdu do 16.2.2016 a úhrada 50% zálohy.

 

Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat

CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, průvodce, 4x/5x ubytování (dvoulůžkový pokoje s příslušenstvím), 4x/5x snídaní.
CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných výloh a storna 210,- Kč/os./srpen a 240,- Kč/os./červenec.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: zájezd č. 211-01: Praha, Pardubice, Hradec Králové, zájezd č. 212-01: Plzeň, Praha, Pardubice, Hradec Králové.

Zájezdy jsou pořádány ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Riga
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI