CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Pobyty u moře s výlety / SMARAGDOVÁ SARDINIE
autobusem

SMARAGDOVÁ SARDINIE

moře i památky

foto_000336.jpg

Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží, ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: Odjezd z ČR, tranzit na trajekt. Trajekt na Sardinii.
2. den: Příjezd do městečka ISOLA ROSSA - barevné skály, krásná příroda a pláže.
3. den: Odpočinek u moře.
4. den: CAPO D´ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL´ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví LA MADDALENA - pro svoji vyjímečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
5. den: Odpočinek u moře.
6. den: Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z počátku 12. století. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D´ELEFANTE.
7. den: Výlet na zajímavé západní pobřeží Sardinie. ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí přezdívané "malá Barcelona". PALMAVERA - prehistorická památka. Přejezd k pobřeží kde se útesy tyčí 300 m nad mořem. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní s bohatou krápníkovou výzdobou.
8. den: Odpočinek u moře.
9. den: Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí. OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př. n. l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.
10. den: Vylodění v Itálii. Příjezd v nočních hodinách. 


SLEVA FIRST MOMENT 400,- Kč/osoba při zakoupení zájezdu do 16.2.2016 a úhrada 50% zálohy.

 

Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat

CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, průvodce, trajekty, 7x ubytování v apartmánech - dvoulůžkové ložnice (příplatek za výběr ložnice v apartmánu 350,- Kč/osoba), 6x českou polopenzi (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou).
CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných výloh a storna 300,- Kč/osoba.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň.

Zájezdy jsou pořádány ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI