CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Poznávací zájezdy / NORMANDIE a BRETAŇ
autobusemnovinka

NORMANDIE a BRETAŇ

Francie

foto_000448.jpg

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: odjezd v odpoledních hodinách.  
2. den: v brzkých ranních hodinách začneme procházku po Paříži u Pantheonu. Nahlédneme do Lucemburských zahrad na Lucemburský palác a latinskou čtvrtí projdeme na ostrov Île de la Cité s Notre Dame, Justičním palácem a Svatou kaplí, přejdeme na pravý břech, k radnici. Procházku zakončíme prohlídkou Louvru a jeho sbírek, nebo jiného Muzea (např. Orsay, Oranžerie...) Zájemci mohou pokračovat přes náměstí Vendôme k Opeře Garnier,  či projít si Champs-Elysees k Vítěznému oblouku. Také můžete den v Paříži strávit zcela dle svého programu, třeba u Eiffelovy věže. Odjezd v odpoledních hodinách z náměstí Concorde,  na ubytování do Normandie.
3. den:  budeme věnovat Normandii a historii dne D. Naše prohlídka začne v malebném přímořském městečku Arromanches, kde navštívíme muzeum vylodění a panoramatické kino s filmem o bitvě o Normandii. Poté se projdeme po útesu Longues-Sur-Mer, který byl součástí německého pobřežního opevnění Atlantického valu.
Další zastávka nás čeká v Colleville-Sur-Mer, kde si prohlédneme americký vojenský hřbitov známý z úvodních záběrů filmu Zachraňte vojína Ryana. Den zakončíme na 8 km dlouhé Omaha beach, kde v Den D probíhal největší boj. Přesun na ubytování u St.Malo.
4. den: Bretaň, začneme prohlídkou slavného poutního místa Mount St. Michel. Úzkými křivolakými uličkami na ostrově projdeme až k vrcholu, na němž stojí románský benediktinský klášter. Po krátké zastávce u největší přílivové elektrárny na světě Rance Barrage se do městečka Dinard, kde si při krátké procházce prohlédneme skvostné vily tyčící se nad Atlantikem. Poté se přesuneme do Cup Fréhel, kde se po rozeklaných útesech projdeme vřesovištěm k majáku. Návrat na hotel u St. Malo.
5. den: Celý den strávíme v  jednom z nejkrásnějších bretaňských měst St. Malo. Projdeme se po hradbách i městě, které prosperovalo z činnosti pirátů. Ve volném čase je možné se vykoupat v moři, ochutnat škeble, zúčastnit se projížďky po moři či pří odlivu dojít k pevnosti na ostrově Ile du Grand Be. Odjezd v podvečerních hodinách zpět do ČR.
6.den: návrat v odpoledních až podvečerních hodinách

 
SLEVA FIRST MOMENT 5% ze základní ceny při zakoupení zájezdu do 28.2.2016 a úhradě min. 30%.
 
Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat
CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, vjezdy a parkovné, 3x ubytování ve 2-3lůžkových pokojích s příslušenstvím (hotel Premiere Classe), průvodce, pojištění CK proti úpadku.
CENA NEZAHRNUJE: cestovní pojištění včetně storna zájezdu - celkem 198,- Kč/dospělá osoba, 99,- Kč/dítě do 15 let, 396,- Kč/osoba nad 70 let, stravování, vstupné, jízdné v Paříži.
FAKULTATIVNĚ: 3x snídaně 600,- Kč/osoba.
SLEVY: 3. osoba na pokoji 800,- Kč.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha. Za příplatek 200,- Kč/osoba také Vamberk, Letohrad, Choceň, Chrudim, Lanškroun, Svitavy.
 
Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI