CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Poznávací zájezdy / VELKÁ DOLOMITSKÁ CESTA
autobusemnovinka

VELKÁ DOLOMITSKÁ CESTA

když Dolomity kvetou

foto_000446.jpg

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.den: odjezd ve večerních hodinách.
2.den: ráno příjezd do Brixenu, návštěva městečka, procházka k exilovému domku K.H. Borovského, přejezd pod Kronplatz, zájemci vyjedou lanovkou na horu, která je sídlem mystické královny Dolomit a podívají se do nového muzea Reiholda Messnera, přejezd legendárnímu jezeru Pragser Wildsee, kde dle legendy leží poklad Fanů, procházka kolem jezera v srdci národního parku Fanes, dojezd na ubytování. Zájemci mají večeři.
3.den: snídaně, dopoledne u jezera Misurina, lze vyjet lanovkou na Col da Varda, přímo nad jezero Misurina s překrásnými výhledy na půl Dolomit, vč. masívu Marmarole, Tofana, Sorapis, Cristalo, Cadini.... V poledne vyjedeme autobusem panoramatickou placenou silnicí přímo pod slavné Věže Lavarédské (Drei Zinnen, Tre Cime di Lavaredo 3003 m. n.m.), zájemci si mohou věže obejít po turistickém chodníku (uvidíme Monte Piano i místa tvrdých válečných střetů, střílny, bunkry...). Různě dlouhé trasy dle dispozic, lze chodit i velmi pohodlně, zvládne to téměř každý. Navečer návrat do hotelu, pro zájemce večeře.
4.den: po snídani nás čeká Velká dolomitská cesta, projedeme pod masívy Cristallo a Sorapis, krátká zastávka v malebné Cortině d'Ampezzo, kolem legendárních míst 1.světové války projedeme na sedlo Passo Falzarego (2105 m n.m), uvidíme Col di Lana, Cinque Torri i Marmoladu, vystoupáme do sedla Passo Pordoi (2239 m n.m.), zájemci vyjedou lanovkou na Terasu Dolomit v masivu Sella (Sass Pordoi 2952 m n.m.) s nejkrásnějším výhledem na Dolomity a Marmoladu, nejvyšší horu Dolomit, přes Canazei pod Sasso Lungo a údolí Val di Fassa vyjedeme k jezeru Carersee, kde se otevře poslední úchvatný výhled na dolomitský útvar Latemar, pak už nás čeká návrat do ČR.
5. den: předpokládaný návrat v ranních hodinách.

 
SLEVA FIRST MOMENT 5% ze základní ceny při zakoupení zájezdu do 28.2.2016 a úhradě min. 30%.
 
Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat
CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, vyhlídkovou silnicí pod Tre Cime, 2x ubytování v hotelu ve 2-4lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x snídani, průvodce, pobytové taxy, pojištění CK proti úpadku.
CENA NEZAHRNUJE: cestovní pojištění včetně storna zájezdu - celkem 150,- Kč/dospělá osoba, 75,- Kč/dítě do 15 let, 300,- Kč/osoba nad 70 let, večeře, vstupné a lanovky.
FAKULTATIVNĚ: 2x večeře 940,- Kč/osoba, jednolůžkový pokoj 600,- Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit).
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha. Za příplatek 200,- Kč/osoba také Vamberk, Letohrad, Choceň, Chrudim, Lanškroun, Svitavy.
 
Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI