CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Pobyty u moře s výlety / ŠPANĚLSKO - okruh s pobytem v ANDALUSII
autobusem

ŠPANĚLSKO - okruh s pobytem v ANDALUSII

foto_000235.jpg

Zájezd propojující pobytové dny na pobřeží Costa del Sol s návštěvou měst, která lze bez nadsázky nazvat „perlami Španělska".

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách.
2. den: Devítihodinová prohlídka BARCELONY (UNESCO) - věhlasná metropole Katalánska s mnoha památkami (Sagrada Familia - kostel Antoni Gaudího, gotická katedrála, Kolumbův památník, slavná La Rambla aj.). Přejezd na ubytování.
3. den: Cesta do Andalusie, prohlídka centra VALENCIE, které je třetím největším městem Španělska a je bohaté na různé památky. Město má neopakovatelnou atmosféru, rušný přístav a je proslulé svými slavnostmi a fiestami. Dochovaly se zde středověké hradby s věžemi a několik starobylých kostelů včetně katedrály La Seo. Pokračování v cestě na jih.
4. den: GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, čtvrť Albaicín se širokým výhledem). 
5. den: Pobyt u moře.
6. den: Výlet na GIBRALTAR - britská kolonie, pevnost střežící průliv mezi Evropou a Afrikou, jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Malebná vesnice ve vnitrozemí ve skalní rozsedlině RONDA.
7. den:
Pobyt u moře. Půldenní výlet do NERJI (letovisko a známé jeskyně Cuevas de Nerja s jeskynními malbami starými až 20 000 let).
8. den: ANTEQUERA - bílé romantické město ležící v pohoří El Torcal s maurskou pevností, odkud jsou nádherné výhledy na centrum a široké okolí. Historické centrum je tvořeno převážně kostely z období renesance. Procházka v PŘÍRODNÍM PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. Na závěr prohlídka města MALAGA - přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.
9. den: Pobyt u moře.
10. den: SEVILLA (UNESCO)- město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. CORDOBA (UNESCO) - jedinečná maurská mešita přestavěná na křesťanskou katedrálu, krásné zahrady starého Alcazaru, bílá židovská čtvrť s úzkými uličkami.
11. den: TOLEDO (UNESCO) - krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca a Del Tránsito, romantické uličky bývalé maurské a židovské čtvrti.
12. den: Prohlídka MADRIDU - hlavní město Španělska, Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol. Večer odjezd zpět do ČR.
13. den: Příjezd do ČR v pozdních večerních až nočních hodinách.


SLEVA FIRST MOMENT 400,- Kč/osoba při zakoupení zájezdu do 16.2.2016 a úhrada 50% zálohy.


 

Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat

CENA ZAHRNUJE: dopravu autobusem, průvodce, 10x ubytování (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 6x polopenzi, 4x snídani.
CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných výloh a storna 390,- Kč/osoba.
FAKULTATIVNĚ: vstupné do Alhambry s rezervací 700,- Kč/osoba (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK však potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena).
NÁSTUPNÍ MÍSTA: Praha, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Barcelona
Barcelona
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI