CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Pobyty u moře s výlety / ITÁLIE - TOSKÁNSKO, CINQUE TERRE
autobusem

ITÁLIE - TOSKÁNSKO, CINQUE TERRE

foto_000335.jpg

Při návštěvě Toskánska můžete skloubit pobyt u moře s prohlídkou jedinečných stavebních památek. Florencie, Siena, Pisa, Lucca jsou pro turisty lákavými místy s mimořádnými ukázkami románského, gotického a renesančního umění.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Celodenní výlet do oblasti malebných romantických "orlích" vesniček nad mořem CINQUE TERRE (UNESCO) - tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Přijedete od obce LEVANTO, odtud možnost vláčkem (kdo by nechtěl na pěší turistiku, může zůstat v Levantu - pěkné město a písčitá pláž) do obce MONTEROSSO a dále některý z úseků nádherné pěší trasy Cinque Terre - krásné výhledy na romantická městečka u moře, skalnaté pobřeží, romantické zátoky.
3. den: Návštěva nádherných zahrad VILY GARZONI, které patří k nejkrásnějším v celé Itálii. Návštěvníky ohromí nejen schodiště s balustrádami, ale i bazény s vodotrysky, lemované pestrými květinovými záhony. LUCCA - elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček.
4. den: Pobyt u moře.
5. den: SIENA (historické centrum UNESCO) – město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO) – jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. VOLTERRA – město alabastru, které dosáhlo svého největšího rozkvětu za Etrusků. Krásné městské brány, impozantní středověké paláce, katedrála.
6. den: PISA (UNESCO) - prohlídka slavného Piazza dei Miracoli - Šikmá věž, Baptisterium, Dóm atd. Odpoledne pobyt u moře.
7. den: ELBA – přírodně zajímavý ostrov proslavený pobytem Napoleona, jeden z nejmalebnějších ostrovů Středozemního moře s velmi členitým pobřežím. Výlet do PORTOFERRAIA - Napoleonova vila, Medicejská pevnost, možnost koupání (lodě se platí na místě).
8. den: Pobyt u moře.
9. den: FLORENCIE (historické centrum UNESCO) – perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance - Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela. Noční přejezd.
10. den: Příjezd v odpoledních hodinách.


SLEVA FIRST MOMENT 300,- Kč/osoba při zakoupení zájezdu do 16.2.2016 a úhrada 50% zálohy.

 

Číslo zájezdu Termíny Cena
objednat

CENA ZAHRNUJE:  dopravu autobusem, průvodce, 7x ubytování v apartmánech nebo v chatkách (dvoulůžkové pokoje) s možností vaření.
CENA NEZAHRNUJE: pojištění léčebných výloh a storna 300,- Kč/osoba.
FAKULTATIVNĚ: na výběr ložnice - 350,- Kč/osoba.
SLEVA 55+: v termínu 11.6.-20.6.2016 sleva 400,- Kč/osoba pro osoby starší 55 let.
NÁSTUPNÍ MÍSTA: zájezd č. 107-01: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň. Zájezd č. 107-02: Praha, Příbram, Písek, České Budějovice.

Zájezdy jsou pořádány ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie:

Itálie - Elba
Itálie - Elba
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI