CKL Litomyšl

termály * moře * poznání
Nabídka zájezdů / Letecké zájezdy pro seniory / MALTA
letecky

MALTA

pro seniory 55+

foto_000327.jpg

Tyto zájezdy, jak již název napovídá, jsou určeny především pro osoby kategorie senior 55+ s tím, že s sebou každý senior může vzít jednu mladší osobu jako doprovod za stejných podmínek. Dovolená na Maltě nabízí směs moderního světa proslulého svými službami v oblasti cestovního ruchu a historických úseků různých období a jejich památek. Zkuste něco nového, poznejte Maltu během zájezdu v rámci programu senior 55+.

MALTA
Malta je středomořský ostrovní stát ležící 95 km jižně od Sicílie a 290 km na východ od Tuniska. Tvoří jej obydlené ostrovy Malta, Gozo a Comino a z ostrovů neobydlených Filfla, Cominotto a St. Paul´s Island. Ostrovy jsou pozůstatkem dřívějšího pozemského spojení mezi Afrikou a Evropou, které bylo před asi 11 000 lety přerušeno vzestupem mořské hladiny. Oficiální název je Maltská republika, hlavním městem ostrova je Valleta. Národní měnou je maltéská lira, úředními jazyky jsou maltština a angličtina. Geologickým složením a geografickým umístěním náleží k Evropě. Místní historie sahá hluboko do minulosti a to až 7 200 let zpět, díky čemuž je Malta zajímavým a na památky turisticky bohatým místem. Milovníci historie se zde během své dovolené mohou setkat se stopami starověkých Féničanů, obdivovat na svých cestách megalitické stavby a vydat se po stopách arabských nájezdníků. Pohlédnete na pozůstatky majestátních pevností, věží a bran. Maltská města a městečka vás nalákají nejen na zmíněné památky, ale i za obchody a nákupy – centrem těchto aktivit je město Sliema. Rybářským centrem ostrova je malebný Marsacklokk, kde spatříte typické čluny luzzu. Za procházku stojí rovněž takzvané „tiché město“ Mdina, které je přístupné pouze pro pěší. Malta je známa tím, že téměř každý občan je římsko-katolické víry a k dispozici je mu 364 kostelů. Traduje se, že se Malta pyšní největším počtem kněží a jeptišek na světě. Malta má dvě málo známé zvláštnosti – z dob náležitosti k britským koloniím si zachovala trend jízdy v autě po levé straně. Tou druhou je fakt, že dle údajů OSN patří k nejchudším zemím světa, co se týká zásob sladké vody. Ještě v nedávné historii byla sladká voda dovážena ze sousední Itálie. Dnes je tento problém řešen umělým zásobováním stanicemi na výrobu sladké vody. Hlavním vývozním artiklem se staly strojírenské výrobky, elektronika, stavba a opravy lodí. Naopak velká většina potravin se dováží. Malta je nezávislou parlamentní republikou, zůstala však členem Britského společenství národů a od roku 2004 je členem Evropské unie.

HOTEL QAWRA PALACE****
POLOHA: rodinný hotel s velmi přátelskou atmosférou se nachází v letovisku Qawra přímo u moře a na okraji promenády do Salina Bay. Letiště je vzdálené necelých 20 km. 
VYBAVENÍ: recepce, bary, restaurace, pizzerie, noční klub, vnitřní bazén se slanou vodou, venkovní sladkovodní vyhřívaný bazén, jacuzzi, masáže, sauna, hrací místnosti, internet (za poplatek), tenisové kurty, minigolf. K dispozici půjčovna aut, skútrů a mopedů, obchod se suvenýry, klenotnictví a kadeřnický salon. 
UBYTOVÁNÍ: celkem na 8 podlažích je k dispozici 392 pokojů různých typů. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny vlastním sociálním zařízením, telefonem, klimatizací, miniledničkou, TV, vysoušečem vlasů, trezorem (za poplatek).

HOTEL IL PALAZZIN***
POLOHA: hotel je situován v klidné části pár minut pěší chůze od promenády v letoviscích Qawra a Bugibba se spoustou barů, restaurací, diskoték a kin.
VYBAVENÍ: hotel nabízí ubytování v 79 pokojích, k dispozici jsou 2 bary, 2 výtahy, recepce, restaurace nabízející maltézskou i mezinárodní kuchyni, bazén, bar u bazénu, sluneční terasa, knihovna, fitness centrum, sauna, herna. Ve společných prostorách je k dispozici WIFI připojení zdarma.
UBYTOVÁNÍ: všechny okoje jsou standardně vybaveny minibarem, balenou vodou zdarma, klimatizací, TV, vlastním sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, rádiem, trezorem, telefonem a balkonem.

HOTEL SEASHELLS RESORT ART SUNCREST****
POLOHA: vzdálenost od letiště 12 km. Tento hotel se nachází přímo na pobřeží u malebného zálivu Qawra, který se může pochlubit famózním výhledem na křišťálově čisté Středozemní moře. Resort má vynikající polohu s přátelskou atmosférou. Resort se velmi rychle stává oblíbeným pro jeho široký výběr z čerstvě připravených jídel za velmi příznivé ceny a zároveň také pro jeho překrásný výhled na moře.
VYBAVENÍ: nonstop recepce, klimatizované společenské prostory, koktejl bar, obchod se suvenýry, kavárna, směnárna, konferenční místnost, půjčovna aut, výtahy, fitness centrum, centrum zdraví a krásy, internetový koutek, služby prádelny a čistírny, hlídání dětí (za poplatek), vnitřní a venkovní bazén s dětským brouzdalištěm, restaurace, trezor na recepci, dětský klub. Příznivci aktivní dovolené mají možnost využít fitness centrum, které se nachází jen 150 m od hotelu a zahrnuje i bezplatné využití krytého bazénu (v zimních měsících vyhřívaného), posilovnu, jacuzzi, squash. Za poplatek biliár, stolní tenis, video hry, hlídaní dětí, surfování, plachtění, vodní lyže, vodní skútr, profesionální škola potápění, animační programy po celý den a večer posezení u živé hudby.
UBYTOVÁNÍ: všechny pokoje jsou standardně vybaveny centrální klimatizací/topením (pouze v sezóně), vlastním sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, telefonem, stropním ventilátorem, TV, detektory kouře, balkonem s výjimkou pokojů typu "economy". Na vyžádání je možný minibar, lednička a rychlovarná konvice.


FAKULTATIVNÍ VÝLETY:
- celodenní výlet OSTROV GOZO 1.490,- Kč/osoba
- půldenní výlet VALLETA 990,- Kč/osoba
- půldenní výlet MODRÁ JESKYNĚ 790,- Kč/osoba
 

Číslo zájezdu Termíny Hotel Qawra Palace Hotel Il Palazzin Hotel Seashell Resort At Suncrest
objednat
objednat
objednat
objednat

CENA ZAHRNUJE: zpáteční letenku Praha-Malta-Praha včetně poplatků, transfer letiště-hotel-letiště, 7x ubytování v hotelu dle výběru, 7x polopenzi formou švédských stolů včetně jednoho nealkoholického nápoje k večeři, 1x půldenní výlet Mdina, služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu, zákonné pojištění CK pro případ úpadku.
CENA NEZAHRNUJE: fakultativní výlety, komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna - 490,- Kč/osoba.

Zájezdy jsou pořádány ve spolupráci s partnerskou CK.
 

Fotogalerie:

Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI